Vertaling gebouwscan naar volledige en gedetailleerde materiaalinventarisatie
We zetten de Gebouwscan om naar een volledige materiaalinventarisatie. Dat betekent dat we alle materialen en bouwdelen van je gebouw in kaart brengen, inclusief installaties en afwerkingen. Zo krijgen we goed zicht op wat er in het gebouw zit en welke materialen geschikt zijn voor hergebruik. Deze inventarisatie vormt de basis voor slimme, circulaire keuzes en helpt om het project te certificeren volgens de BRL SVMS-007 met de extra toets voor een circulair sloopproject. Enkele mogelijkheden zijn:
- Behouden van de hoofddraagconstructie van het gebouw
- Direct hergebruik van materialen bij nieuwbouw
- Recycling van de materialen tot hoogwaardige bouwproducten voor nieuwbouw
Door hoogwaardige materialen te hergebruiken hoeven er geen nieuwe grondstoffen te worden geoogst.
Berekening circulaire impact
We berekenen wat de circulaire impact is van het project. Denk aan minder CO₂-uitstoot, een lagere milieukostenindicator (MKI) en de restwaarde van materialen die we oogsten. Deze cijfers maken duurzaamheid concreet. Ze zijn goed te gebruiken in de communicatie met opdrachtgevers, investeerders en beleidsmakers.
Oogstplan
Op basis van de materiaalinventarisatie maken we per materiaalsoort een concept oogstplan. Hierin staat hoe materialen worden geoogst, opgeslagen en vervoerd. De oogstaannemer kan dit plan gebruiken in zijn veiligheids- en sloopplan. Een duidelijk oogstplan voorkomt vertraging en extra kosten en zorgt dat circulaire kansen goed worden benut.
Verontreinigde materialen
We onderzoeken of materialen mogelijk verontreinigd zijn en toetsen het oogstproces aan ecologische adviezen. Dit doen we op basis van onderzoeken die onder onze coördinatie uitgevoerd kunnen worden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan asbest of ChroomVi. Door dit vroeg in kaart te brengen, voorkomen we problemen tijdens het oogsten en verkleinen we juridische en financiële risico’s.